En del är säljare på heltid, professionella säljare som arbetar med kunder och prospects. Andra är säljare på deltid, arbetar med support, säljstöd, installation, teknik eller hjälper till och ger förslag och uppslag. Jag vill mena att alla är vi säljare
Måndag den 1 december startar en kampanj för att öka intresset för etisk konsumtion och rättvis handel. Kampanjen drivs av Föreningen för Rättvisemärkt och stöds av Konsumentverket och Sida.
Allt mer krävande konsumenter och dåligt kaffe på jobbet orsaker till att nästan var tionde svensk köper takeaway.
Nina Jansdotter arbetar som personlig coach och föreläsare inom det vida området karriär. Nätverksmetoden är något som man, enligt Nina Jansdotter, kan applicera på många områden.
- Den är ett effektivt sätt att skaffa nya vänner, skapa opinion
Kent Hietala är VD på United Spaces, som gärna kallar sig själva för "morgondagens kontorslösning”. United Spaces, som är ett helsvenskt koncept, kom som så mycket annat till under IT-erans höjdpunkt. Grundarna ville skapa en arbets- och mötesplats som an
Senaste nyheter
Avancerad sökning
Populära nyckelord